O tom jak jsem dojel do Jeruzaléma na kole

( ve výstavbě )

Jak to začalo?

    Začalo to asi před jeden a půl rokem. Tenkrát Pospu, s kterým jsem se nemálo najezdil po naší malé republice, napadlo, že bysme mohli jet do Jeruzaléma na kole. A tak jsme 27.června 1998 vyrazili. Na cestu jsme se vydali dva. Já a Tomáš. Pospa se bohužel zůčastnit nemohl.
    Během toho roku a půl jsme stihli koupit nová kola, naočkovat se a vymyslet hrubý plán cesty. Začátkem června jsem potom vyřídil syrská víza. Měli jsme tedy vše podstatné k cestě - kola, víza, trasu a hlavně termín odjezdu 26. června. Vůbec nám nevadilo, že nemáme spoustu dalších drobností jako brašny na kolo, léky, vybavení a náhradní díly, a spoustu dalších věcí. Kupodivu jsme ten zbytek stihli během posledních čtyř dnů před plánovaným odjezdem. Tedy ne docela, protože jsme odjížděli až druhý den v sobotu kolem druhé hodiny odpoledne.

    Začátek cesty provázely problémy, na které Tomáš nakonec doplatil. Já jsem si týden před odjezdem natáhl vazy na kotníku a k tomu jsem měl naději, že do 14 dnů dostanu mononukleózu, v lepším případě angínu. Tomáš měl zase ekzém. Já měl štěstí, kotník se cestou spravil a mononukleózu jsem nedostal. Tomášovi se bohužel ekzém rozšířil a po 7 dnech, kousek za Oradeou v Rumunsku, se musel vrátit vlakem. A tak jsem nakonec do Jeruzaléma a odtud zpátky domů dojel sám. Vrátil jsem se po 64 dnech a 5562 kilometrech 29. srpna 1998.


 
 
 


Pokud máte námět na vylepšení této stránky nebo na ní naleznete chybu, nebo mi chcete něco sdělit pošlete mi dopis.
Seznam Atlas